خواص عناب

از خواص عناب چه می دانید؟

درخت عناب نوعی درخت مستقيم و باريك است که به صورت كج و معوج بالا می‌رود. این درخت بومی مناطق گرمسير است و در شمال آفريقا، جنوب اروپا و نواحی مديترانه کشت می شود. برگ‌های اين درخت كوچك، زيبا، شفاف،‌ متناوب و دندانه‌دار است. گل‌های آن كوچك و به رنگ سبز مايل به زرد می‌باشد. به میوه این درخت عناب می‌گویند. اندازه و شکل آن شبیه به زیتون، دارای هسته که در ابتدا سبز و طعمش شبیه سیب و هنگام رسیدن قرمز رنگ، طعمش کمی شیرین و پوست آن چروک می‌شود. عناب را معمولا”خرمای قرمز” و “خرمای چینی” نیز می‌گویند.

در علم طب سنتی نیز مصرف جوشانده عناب برای درمان سرفه، سرماخوردگی و آنفلوانزا و انواع گلودرد بسیار توصیه شده است. چای عناب در شرق آسیا یک نوشیدنی بسیار گوارا محسوب می‌شود که به جلوگیری از سرماخوردگی نیز کمک می‌کند. اگر دچار سرماخوردگی شده ‌اید و از خشکی سینه و سرفه رنج می ‌برید، عناب داروی گیاهی مناسب و کارآمدی است. عناب دارای لعاب فراوان، پروتئین، مواد قندی و مقدار زیادی ویتامین C است. عناب به دلیل داشتن لعاب زیاد، نرم کننده سینه و ضد سرفه است.

خواص عناب
خواص عناب

روش استفاده از دم کرده عناب:

جوشانده عناب و جو : ۱۴ دانه عناب را با ۲۵ گرم جو پوست كنده مخلوط كرده و در ۲ ليتر آب ريخته و آنقدر بجوشانيد تا جو به اصطلاح شكفته شود و ۵/ ۱ليتر آّب باقی بماند. اين جوشانده را بگذاريد تا ته نشين شود، سپس روی آنرا برداريد و بنوشيد .

عوارض عناب (موارد احتیاطی و منع مصرف)

عناب در اشخاص سرد مزاج توليد گاز و نفخ می‌كند. چنین افرادی بايد عناب را با شكر و مويز بخورند. ضمنا عناب نيروی جنسی را كم می‌كند، بنابراين بايد با غذاهای محرك مانند عسل خورده شود.

کسانی که غلظت خون بالایی دارند از مصرف عناب خودداری کنند.

عناب نارس و سبز، بی‌مزه و گس است و قابل خوردن نیست، زیرا سنگین و خیلی دیر هضم است، به همین علت توصیه اکید این است که قبل از رسیدن مصرف نشود.

نویسنده مطلب: مهسا اباذری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =